Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych pistoletów na kule gumowe

Przedmiot ten służy głównie treningom strzeleckim, ewentualnie samoobronie, jeśli zachodzi taka konieczność. Pistolety na kule gumowe sprzedawane są bez zezwoleń, ponieważ nie jest to broń palna, a jej nabój, choć może sprawić ból i zrobić siniaka, nie powoduje skutków niebezpiecznych dla życia. Należy jednak pamiętać, aby zawsze zachowywać wszelkie środki ostrożności, korzystając z tego typu urządzeń, gdyż nieodpowiedzialne użytkowanie jest niewskazane. Zakup dozwolony jest od ukończenia osiemnastego roku życia. Na rynku istnieje już dość szeroki wybór pistoletów na kule gumowe. Poniżej przedstawiamy ranking pięciu najbardziej rekomendowanych produktów według portalu Ceneo. 

Ranking TOP 5 najlepszych pistoletów na kule gumowe

5. Umarex Pistolet Ram Smith & Wesson

W rankingu pistoletów na kule gumowe miejsce piąte zajmuje Umarex Pistolet Ram Na Kule Gumowe Smith&Wesson M&P9c M2.0 T4E – według producenta pistolet ten przeznaczony jest do treningu, szkoleń i samoobrony. Miota kulami gumowymi, a także pieprzowymi (te służą głównie samoobronie) o kalibrze 11 mm. Został wykonany na podstawie mechaniki i budowy broni palnej. W jego magazynku oprócz kapsuły CO2 mieści się także osiem kul. Wystrzelone z niego kulki osiągają maksymalną prędkość około 290 fps. Pistolet ten wyróżnia się solidnym polimerowym szkieletem, na którym jest osadzony ruchomy, metalowy zamek pracujący podczas wykonywania strzału. Ma on system blow-back, który imituje odrzut, występujący w pistolecie bojowym.

4. Umarex Pistolet Ram Walther Ppq M2 T4E

Na 4. miejscu znajduje się Umarex Pistolet Ram Walther Ppq M2 T4E 2.4760 Blow back Co2 na kule kal.43 gumowe, pieprzowe lub proszkowe. Jest to półautomatyczny pistolet RAM (skrót ten oznacza Real Action Marker, czyli zapewnia wrażenie realnej akcji). Został stworzony głównie z myślą o samoobronie, ale także jako broń treningowa. Jego zamek wykonany jest z metalu, zaś korpus z tworzywa takiego, jak w palnym oryginale. Naniesiono na niego licencjonowane oznaczenia producenta Walther Arms. Jest wyposażony tak jak poprzednik rankingu, w system odrzutu – blow back. Kapsuła dokręcana jest kluczem imbusowym, a magazynek mieści osiem kul. Wyposażony w mechaniczne przyrządy celownicze, czyli stałą muszkę oraz regulowaną szczerbinkę z naniesionymi żółtymi punktami, co zapewni Ci ułatwienie w szybkim celowaniu na przykład do tarczy. 

3. Byrna Pistolet Na Kule Gumowe I Pieprzowe Hd

Na trzecim miejscu najlepszych pistoletów na kule gumowe plasuje się model Byrna Pistolet Na Kule Gumowe I Pieprzowe Hd Kal.68 Co2. Oferowana jest różna kolorystyka produktu. Tu kaliber jest większy niż przy poprzednikach, bo 68, czyli ponad 17 mm. Energia kinetyczna wystrzelonego pocisku to aż 15 J, dlatego siła uderzenia kulki byłaby mocno odczuwalna nawet przez grubą warstwę odzieży. Magazynek mieści pięć kul. Pistolet wyposażony w elementy celownicze: muszkę i szczerbinkę, co ułatwi Ci celne strzelanie. Charakterystyczny jest tu system szybkiego przebicia kapsuły, po umieszczeniu naboju w zasobniku nie zostaje on przebity, a dzięki temu pistolet można przechowywać załadowany; przebicie kapsuły nastąpi automatycznie, po pierwszym pociągnięciu spustu. Wyposażono go w dodatkowe akcesoria, jak latarka i laserowy wskaźnik celu. 

2. Glock Pistolet Na Kule Gumowe 17 Gen5

Na podium rankingu pistoletów na kule gumowe znajduje się Glock Pistolet Na Kule Gumowe 17 Gen5 T4E .43 Co2 – jest to pierwszy licencjonowany pistolet treningowy Glock. Wyznacza on nowe standardy dla broni szkoleniowej. Jego obsługa i wielkość są zgodne z oryginałem, co zapewni Ci realistyczne wrażenia. Jest wszechstronnym i niezawodnym narzędziem do treningu na przykład służb mundurowych. Przy tym modelu także występuje odrzut blow-back. Wyprodukowany został w Niemczech, posiada licencjonowane oznaczenia Glock. Do markeru pasują akcesoria używane przy pistolecie Glock, takie jak kabura, latarka taktyczna, laserowy wskaźnik celu, przyrządy celownicze, nakładki chwytu. W jego konstrukcji wyróżnia się polimerowy szkielet. Pistolet ten ma spust SAFE ACTION (tak jak jego oryginalna wersja) z bezpiecznikiem, co wymusza prawidłowe ułożenie palca. Mieści kule kalibru 43 (około 11 mm). 

1. Byrna Pistolet Na Kule Gumowe I Pieprzowe Hd

Na szczycie rankingu znajduje się pistolet Byrna Pistolet Na Kule Gumowe I Pieprzowe Hd kal.68 – jest niezwykle mocnym narzędziem, zasilonym sprężonym CO2 z kapsuły 8 g. Strzela pociskami kalibru 68 (zatem znowu średnica ok.17 mm) z energią pocisku do 17 J. Kapsuła z gazem CO2 jest przebijana automatycznie dopiero w momencie pierwszego strzału, co stanowi jego zaletę. Zakres wyboru pocisków do tego pistoletu jest szeroki. Oprócz kul gumowych można wybrać naboje polimerowe twarde, kule gazowe, kule treningowe z pudrem w plastikowej osłonie, kule treningowe z pudrem w ekologicznej osłonie ECO lub też gumowo-metalowe. Dzięki tak szerokiemu wyborowi jest to pistolet o wszechstronnym zastosowaniu, zapewniający ochronę w samoobronie, doskonały trening, a jednocześnie bezpieczny pod kątem braku ryzyka trwałych obrażeń. 

Wybór odpowiedniego pistoletu na kule gumowe 

Wybór idealnego sprzętu należy do Ciebie, jednak warto kierować się rankingami, wytycznymi i podanymi parametrami, ponieważ nakierują Cię one na sprzęt, którego potrzebujesz. Zawsze należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i kierować się rozsądkiem, pamiętając, że tego typu pistolety to nie zabawki, a profesjonalne narzędzia, niebędące jednocześnie bronią palną. Wiele modeli odwzorowuje prawdziwą broń i zapewnia realne wrażenia. Ranking pistoletów na kule gumowe pomoże Ci w odpowiednim wyborze jednego z lepszych pistoletów, dostępnych na rynku.