Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych pistoletów ASG

Asg, czyli Air Soft Gun, to repliki prawdziwej broni palnej, najczęściej używające plastikowych kulek o średnicy 6 mm o niskiej wadze, średnio około 0.2 g. Repliki ASG używane są do treningów celnego strzelania, a także w celu gier terenowych. Dobre jakościowo kopie odznaczają się wysoką jakością wykonania, dbałością o najmniejsze detale, a także wysoką prędkością wylotową kulki. Stworzony poniżej ranking pozwoli przybliżyć konkretne propozycje, a także wyłoni najlepsze pistolety asg. Przedstawimy repliki sprężynowe, elektryczne oraz te zasilane nabojami co2.

5. Action Sport Games Pistolet Asg Dl60 Socom (15918)

Pierwszym proponowanym pistoletem w naszym rankingu jest replika pistoletu DL60 Socom wyprodukowana przez firmę Action Sport Games. Pistolet wyróżnia odkręcany tłumik, który dodaje mu nietypowego i ciekawego designu. Według opinii użytkowników na pochwałę zasługuje bardzo dobre wykończenie jak na tę półkę cenową. Napęd repliki jest oparty na mechanizmie sprężynowym, który pozwala wystrzelić kulkę z zadowalającą prędkością 190fps. Magazynek jest w stanie zmieścić 27 kulek, jest to bardzo solidny wynik jak na gabaryty omawianej repliki. Przydatnymi cechami są również system hop-up poprawiający celność i akcesoryjna szyna pozwalająca zainstalować np. celownik laserowy czy latarkę. Replika ta jest szczególnie polecana dla osób wkraczających w świat replik ASG.

4. Umarex Pistolet ASG Beretta M92 FS 2.5161

Replika włoskiego pistoletu używanego przez amerykańskie siły zbrojne firmy Umarex. Do produkcji repliki użyto części metalowych (lufa, elementy wewnątrz i zamek) dzięki, czemu pistolet pewnie leży w dłoni i wykazuje się większą trwałością. Magazynek jest w stanie pomieścić 12 szt. kulek BB 6 mm. Replika wykorzystuję mechanizm sprężynowy i jest polecana w szczególności dla początkujących. Dużym plusem w tej cenie jest spora moc repliki, kulki wydostają się z lufy z prędkością 210 fps. Na pistolecie wytłoczone są licencjonowane oznaczenia Pietro Beretta S.p.A. Jest to bezpieczny wybór dla ludzi ceniących sobie dobrą jakość wykonania i walory użytkowe nie wydając przy tym dużej ilości pieniędzy.

3. Cyma Replika Pistoletu Cm127 Tan

Na trzecim miejscu naszego rankingu uplasowała się elektryczna replika pistoletu. Elektryczne repliki są najpopularniejszym rodzajem broni ASG. Dają strzelcowi bardzo dużą przewagę. Zapewniają dużą szybkostrzelność, bez konieczności przeładowywania co każdy oddany strzał, tak jak ma to miejsce w przypadku replik sprężynowych. Do napędzania elektrycznego mechanizmu, zwanego gearboxem, używa się specjalnych akumulatorów, które są wymienne. Przedstawianą replikę wyprodukowała renomowana i posiadająca długoletnie doświadczenie w produkcji replik firma Cyma. Pistolet posiada spory magazynek mieszczący 29 kulek BB. Pozwala na strzelanie ogniem ciągłym i pojedynczym. System hop up zapewnia poprawienie celności pistoletu. Rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości antypoślizgowego materiału, który w połączeniu ze sporą wagą pistoletu daje uczucie pewnego chwytu i stabilności. Prędkość wylotowa wynosi 200fps. Do wyboru są dwa kolory repliki, beżowy i czarny. Replika odwzorowuje legendarny już na całym świecie pistolet glock. 

2. Action Sport Games Pistolet ASG CO2 Steyr M9-A1

Drugie miejsce zajmuje licencjonowana replika pistoletu M9-A1 produkowanego przez austriackie zakłady Steyr Mannlicher. Od wcześniejszych replik, tę wyróżnia system zasilania gazowego, który pozwala na osiągnięcie bardzo dużej mocy repliki. Co tym samym powoduję zwiększenie prędkości wylotowej wynoszącej w tym przypadku aż 465FPS! Tak ogromna moc powoduje, że ta replika jest jedną z najmocniejszych replik krótkich broni dostępnych na rynku. Replika napędzana jest gazem CO2 z 12 g naboju, który jest standardem w tego typu replikach. Replika posiada oryginalne oznaczenia na rękojeści i korpusie, co zapewnia realne odczucia podczas zabawy. Replika posiada Szyne akcesoryjną w standardzie Weaver pozwalającą zamontować celownik laserowy, latarkę bądź inne akcesoria, a także  światłowodową zieloną szczerbinkę. Replika zbiera bardzo wysokie noty wśród recenzentów i użytkowników.

1. Umarex Pistolet Gbb Glock 17 Co2 (2.6428)

Pierwsze miejsce wśród TOP 5 najlepszych pistoletów ASG zajmuje wiernie odwzorowana replika pistoletu Glock. Absolutnie bezkonkurencyjny produkt powstał przy współpracy marek Umarex oraz glock. Realizm konstrukcji doprowadził do wykonania polimerowego szkieletu, a także metalowy zamek i lufę. Replika prezentuje identyczny proces częściowego rozkładania oraz taką samą obsługę broni jak w oryginale. Identycznie działają również: magazynka, dźwignia zrzutu i blokada zamka. Replika posiada pełne, licencjonowane napisy i znaki. Prędkość wystrzeliwanej kulki wynosi ok. 430fps i została osiągnięta przez system zasilania nabojami co2. Pistolet posiada szynę akcesoryjną w standardzie Weaver pozwalającą zamontować celownik laserowy, latarkę bądź inne akcesoria. Replika posiada również system opatentowany przez firmę Umarex system blow back, który pododuje realistyczny odrzut zamka do tyłu.