Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych wiatrówek

Strzeleckie hobby zyskuje coraz większą popularność. Bardzo często słyszy się, że grono osób uczęszczających na strzelnicę lub paintball stale się powiększa. Swoje zainteresowanie można rozwijać również w domu – o ile strzelec ma do tego odpowiednie warunki. Co będzie potrzebne? Dostatecznie dużo wolnej przestrzeni (najlepiej ogród), tarcza lub inny cel, no i najważniejsze – wiatrówka!

Jakie wiatrówki są najlepsze? W zasadzie istnieją dwie opcje wybory tego typu broni. Pierwsza z nich to kupienie „pierwszej lepszej” w cenie odpowiadającej przeznaczonemu na to budżetowi i przekonaniu się na własnej skórze, czy akurat ten sprzęt i hobby jest dla Ciebie. Druga opcja, która wymaga więcej zaangażowania, ale wiąże się z wyższym poziomem satysfakcji, to zapoznanie się z najlepszymi wiatrówkami dostępnymi na rynku. Oczywiście wybór odpowiedniego sprzętu wiele będzie zależeć od jego wykorzystania oraz od stopnia zaawansowania strzelca. Decyzja nie jest więc łatwa. Dla osób mających problem z podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej powstał ranking wiatrówek, który z pewnością okaże się pomocny.

5. Sig Sauer Wiatrówka MCX 4,5 mm - black (AIR-MCX-177-88G-30-BLK)

Zestawienie zaczyna się od świetnego sprzętu, jakim jest wiatrówka Sig Sauer MCX 4,5 mm – black (AIR-MCX-177-88G-30-BLK). Z powodzeniem mógłby uplasować się na czołowym miejscu zestawienia, jednakże nie każdy, a już tym bardziej początkujący strzelec, może pozwolić sobie na dosyć spory wydatek. Wiatrówka Sig Sauer  MCX 4,5 mm – black to propozycja dla osób, które posiadają pewne umiejętności i sprawnie posługują się bronią pneumatyczną. Karabinek Sig Sauer MCX zasilany jest pojedynczą kapsułą CO2 88 g oraz posiada gwintowaną lufę. Lufa zewnętrzna, przyrządy celownicze, korpus, a także mechanizm wewnętrzny wykonane zostały z metalu. Magazynek, kolba, chwyt przedni i pozostałe drobne elementy powstały z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wiatrówka charakteryzuje się magazynkiem na 30 sztuk śrutu kaliber 4,5 mm, który jest wstrzeliwany z prędkością początkową 213 m/s.

4. Gamo CFX

Gamo CFX to jedna z najlepszych wiatrówek, która uplasowała się w rankingu na pozycji czwartej. To, co wyróżnia ją spośród konkurencji to duża prędkość początkowa śrutu, która wynosi aż 305 m/s! Posiada stałą, gwintowaną lufę 4,5 mm o długości sięgającej niemalże pół metra. Gamo CFX wyposażono w dźwignię dolnego naciągu, co przełożyło się na poprawę celności, ale przede wszystkim na poprawę komfortu napinania. Koleją zaletą jest obrotowy port ładowania śrutu. Producent zadbał również o maksimum bezpieczeństwa, za co głównie odpowiada blokada spustu. Wiatrówka posiada otwarte mechaniczne przyrządy celownicze ze światłowodami, a także szynę montażową standardu 11m, umożliwiającą zainstalowanie celownika optycznego.

3. Crosman Wiatrówka Summit Nitro Piston 4,5 mm z lunetą 3-9x40 (6-CSNP17WX) 6-CSNP17WX

Na ostatnim miejscu podium uplasowała się wiatrówka Crosman Summit Nitro Piston. Jest to klasyczny sprężynowy model z drewnianym łożem i baką policzkową. Jego ergonomia pozwala na swobodne strzelanie zarówno osobom lewo-, jak i praworęcznym. Zabezpieczenie powierzchni lakierem przyczyna się do bardzo długiej żywotności tego egzemplarza. Wiatrówka Crosman Summit Nitro Piston potrafi wystrzelić śrut kalibru 4,5 mm z prędkością początkową 305 m/s. Dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa przy spuście umieszczono tak zwany bezpiecznik. Jego zadaniem jest utrudnianie położenia palca na spuście. Wszystko po to, aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków oraz, by strzał został oddany zawsze do prawidłowego celu, po wcześniejszym odblokowaniu bezpiecznika. Wiatrówka wyposażona jest również w celownik optyczny osadzony w szynie montażowej 11m z powiększeniem 3-9 x 40 z popularnym krzyżem celowniczym typu Mil-Dot. 

2. INDUSTRY BRAND Wiatrówka Pneumatyczna QB12 Na Śruty 4,5mm z tradycyjnie łamaną lufą)

Drugie miejsce w rankingu zajmuje wiatrówka pneumatyczna INDUSTRY BRAND QB12. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli na rynku. Swą renomę zyskał głównie dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny. QB12 dedykowany jest głównie do rekreacyjnego strzelania dla osób poczatkujących. Wiatrówka wykonana została z polimeru najwyższej jakości. Posiada szynę montażową typu 11m, na której można zamontować celownik optyczny. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i uniknięcia niekontrolowanych wystrzałów zamontowano bezpiecznik przy spuście. Ładowanie odbywa się poprzez tradycyjne „łamanie” lufy i naciąg sprężyny. Gwintowana lufa wystrzeliwuje śrut kalibru 4,5 mm z prędkością początkową 220-240 m/s.

1. Umarex-Walther Wiatrówka PCA Next Generation APX, na Śruty 4,5mm (diabolo i BB)

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych wiatrówek zajmuje Umarex-Walther PCA Next Generation APX. Jedną z jej największych zalet jest niska cena w stosunku do jakości oraz zastosowanych rozwiązań. Wiatrówka daje możliwość strzelcowi stosowania standardowego śrutu diabolo kaliber 4,5 mm bezpośrednio do lufy lub kulek stalowych BB kalibru 4,46 mm ładowanych do pojemnego magazynku (75 sztuk). W prezentowanym modelu zastosowano również ciekawe systemy, np. system PCA, który umożliwia kontrolę poziomu ciśnienia oraz energii strzału – w zależności od indywidualnych preferencji czy dystansu, a także system Safe-T-Matic zabezpieczający karabinek przed oddaniem niekontrolowanego strzału podczas pompowania powietrza. Pozostałymi zaletami wiatrówki Umarex-Walther PCA Next Generation APX są futurystyczny wygląd, niewielka waga oraz gwintowana lufa, wystrzeliwująca śrut z prędkością początkową 180-250 m/s na odległość aż 250-300 metrów!