Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych pistoletów wiatrówek

Sporty strzeleckie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Do najbardziej popularnych sprzętów przeznaczonych do strzelania zaliczyć należy wiatrówki, do których używania nie jest potrzebne specjalne pozwolenie. Pozwalają na obycie się bronią, są stosunkowo niedrogie i przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i osób obytych z bronią strzelecką. Wybór idealnej wiatrówki z uwagi na dużą dostępność tego typu sprzętów w sklepach z militariami nie jest zadaniem łatwym. Wybór najlepszego pistoletu wiatrówki warto więc poprzedzić solidną analizą poszczególnych modeli oraz własnych oczekiwań co do tego typu sprzętu.

Najlepsze pistolety wiatrówki będą charakteryzowały się solidnym wykonaniem, precyzją oraz łatwością ich użytkowania. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę szczególnie na prędkość wylotową śrutu, rodzaj lufy, kaliber wiatrówki, a także takie dodatkowe wyposażenie jak celownik optyczny oraz magazynek. Jeśli zastanawiasz się jaki pistolet wiatrówka będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni znalezienie odpowiedzi na to pytanie ułatwi Ci poniższych ranking wiatrówek pistoletów.

Ranking pistoletów wiatrówek – poznaj najlepsze modele

5. Wingun Pistolet Beretta 90 Sport 306 Abs Kal. 4.5Mm

Osobom poszukującym swojej pierwszej wiatrówki poleca się rozważenie zakupu powyższego modelu. To właśnie wiatrówka Wingun Pistolet Beretta 90 Sport 306 Abs Kal. 4.5Mm dzięki swojej niewielkiej wadze (zaledwie 452 g) oraz profilowanej rękojeści sprawia, że obsługa pistoletu oraz korzystanie z niego jest bardzo komfortowe. Całość została wykonana z ABS-u oraz wyposażona w innowacyjny sposób ładowania naboju. Do wiatrówki używa się powszechnie dostępnych stalowych kulek o średnicy 4,46 mm.

Wiatrówka Wingun została dodatkowo wyposażona w przyrządy ułatwiające celowanie oraz lufę typu Weaver. Na bezpieczeństwo użytkowania wiatrówki wpływa natomiast blokada spustu oraz konieczność ściągnięcia języka spustowego przed oddaniem każdego strzału.

4. Wiatrówka Crosman PSM45 4,5 mm (PSM45)

Wiatrówka amerykańskiego producenta Crosman Pistolet Wiatrówka Psm45 4,5Mm Śrut Bb ze sprężynowym załadunkiem śrutu pozwala na oddawanie celnych strzałów i jest doskonałym pistoletem dla osób początkujących. Prędkość wylotowa śrutu podczas oddania strzału osiąga szybkość ok. 60m/s. Sprzęt został wykonany z metalu oraz tworzywa sztucznego, a teksturowa rękojeść wiatrówki zapewnia dobry i pewny chwyt podczas oddawania strzałów. Co ważne, podczas korzystania z niej w celu oddania kolejnego strzału koniecznym jest odciągnięcie zamka, którego celem jest napięcie sprężyny.

Wiatrówka Crosman została dodatkowo wyposażona w szczerbinkę oraz muszkę. Umieszczenie w niej szyny RIS 22 mm pozwala na montaż dodatkowego osprzętu m.in. latarki.

3. Umarex Pistolet Gbb Glock 17 Gen.5 Co2 (2.6439)

Poszukując sprawdzonego i jednocześnie ciekawego pistoletu wiatrówki warto rozważyć zakup gazowej repliki popularnego pistoletu Glock17 gen.5. Wykonany przez firmę Umarex pistolet Gbb Glock 17 Gen.5 Co2 (2.6439) gwarantuje doskonałe i bardzo dokładne odwzorowanie swojego pierwowzoru. Wiatrówka Umarexu waży 675 g oraz charakteryzuje się długością całkowitą 187 mm. Magazynek pomieści maksymalnie 14 kulek i podczas oddawania strzału osiąga prędkość początkową 374 FPS i pozwala na oddanie jednorazowo do 60 strzałów. Korpus wiatrówki został wykonany z mocnego tworzywa sztucznego, z kolei do jej metalowych części zaliczyć należy magazynek, lufę oraz zamek. Korzystanie z niej gwarantuje mocny odrzut, co jest cechą często poszukiwaną przez miłośników tego sprzętu. Warto wiedzieć także, że replika posiada zamontowany system hop-up, który ułatwia celność oddawanego strzału oraz wpływa na jego zasięg. W przeciwieństwie do oryginału Pistolet Gbb Glock 17 Gen.5 został wyposażony w żłobiony chwyt co wpływa na ergonomię i komfort podczas jego używania.

2. Glock Wiatrówka Pistolet 22 Co2 (5.8360)

Jednym z ciekawszych modeli wiatrówek oferowanych przez niemieckiego producenta jest wiatrówka Glock Wiatrówka Pistolet 22 Co2 (5.8360). Do jego największych zalet zaliczyć należy stosunkowo niską wagę (641 g), wyposażenie w automatyczny bezpiecznik oraz łatwość i wygodę jego obsługi. To właśnie ta wiatrówka stanowi niekwestionowaną oraz dobrej jakości replikę popularnego i pożądanego Glocka. Sama wiatrówka została wykonana z takich materiałów jak polimer (korpus), natomiast do metalowych części zaliczyć należy zamek, lufę oraz magazynek. Dzięki temu pistolet jest bardzo wytrzymały oraz trwały. Warto wiedzieć, że oddawane strzały wypuszczane są z prędkością 120 m/s, natomiast z jednej kapsuły istnieje możliwość oddania nawet 50 strzałów w równych przedziałach czasowych. Dla niewprawionych i niedoświadczonych osób dużą zaletą jest wyposażenie wiatrówki w szynę montażową pod lufą oraz białe oznaczenia w celu oddawania precyzyjnych strzałów.

1. Umarex Wiatrówka Pistolet Dx17

Jednym z najlepszych pistoletów wiatrówek dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sprzętem tego typu jest wiatrówka Umarex Wiatrówka Pistolet Dx17 (5.8187). To właśnie ten model  pozwala na korzystanie i strzelanie z dwóch rodzajów śrutu (4,5 mm oraz 4,46 bbc), dzięki czemu korzystanie z wiatrówki jest bardzo wygodne oraz bezproblemowe. Co więcej, wiatrówka daje możliwość strzelania także lotkami, co sprawdzi się w przypadku mniej doświadczonych osób. Po oddaniu strzału pocisk jest automatycznie ładowany.

Sama wiatrówka została wykonana z takich materiałów jak polimer oraz metal. Charakteryzuje się ona antypoślizgową powierzchnią, co wpływa na komfort jej użytkowania oraz bezpieczeństwo. Pewność strzału oraz bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu gwarantuje także wyposażenie wiatrówki w bezpiecznik umieszczony na końcu kabłąka. Umieszczenie przetykowej blokady chroni przed oddaniem niezamierzonego strzału.