Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych wiatrówek sprężynowych

Dla wielu entuzjastów wiatrówek nic nie przebije satysfakcji, jaką daje używanie wiatrówki sprężynowej. Są łatwe w użyciu i pozwalają na szybkie namierzenie celu. Istnieją jednak również wady, o których należy pamiętać przed wyborem tego typu wiatrówki. Wiatrówki sprężynowe mogą być używane przez osoby w każdym wieku, ponieważ są bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy naciągnąć sprężynę, a następnie pociągnąć za spust. To sprawia, że są idealne dla początkujących i osób, które używają broni tylko w rzadkich przypadkach. W tym artykule przedstawimy ranking wiatrówek sprężynowych, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie oraz dla swoich towarzyszy. Wiatrówki sprężynowe znane są ze swojej celności (podobnie jak pistolety pneumatyczne ze wstępnie naładowanym powietrzem), co czyni je doskonałymi do strzelania do celu. 

 Na co zwracać uwagę przy wyborze wiatrówki sprężynowej?

Przy wyborze odpowiedniej wiatrówki do swoich potrzeb należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów:

  • Prędkość jest ważna! Chcesz karabinu, który będzie strzelał z rozsądną prędkością. Im szybsza broń, tym więcej mocy i celności będzie miała.
  • Jak głośna jest? Hałas może być problemem w przypadku niektórych wiatrówek sprężynowych. 
  • Moc – Wiatrówka sprężynowa wykorzystuje sprężynę spiralną jako źródło zasilania do wystrzeliwania śrutu przez lufę. Oznacza to, że jesteś odpowiedzialny za cofanie sprężyny po każdym strzale, co może być męczące podczas strzelania kilkoma strzałami naraz.
  • Czy jest bezpieczna? Kupując wiatrówkę sprężynową, upewnij się, że czujesz się komfortowo z jej zabezpieczeniami przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów.
  • Kaliber – Wiatrówki sprężynowe wykorzystują różne kalibry śrutu. Najpopularniejszy kaliber to 0,177, co oznacza, że śrut ma średnicę 0,177 cala. Inne popularne kalibry to 0,22 i 0,20 (czyli 5 mm). Każdy kaliber ma swoje zalety i wady — na przykład większe kalibry mają zwykle lepszy zasięg i celność, ale mają większy odrzut, podczas gdy mniejsze kalibry mają mniejszy odrzut, ale częściej zboczą z kursu ze względu na opór wiatru – więc to zależy od Ciebie który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Dla kogo wiatrówka sprężynowa? 

Wiatrówki sprężynowe, choć nie tak popularne jak wiatrówki gazowe czy CO2, mogą być idealne do treningu tarczowego. Są również świetne dla młodszych strzelców i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z wiatrówką. A ponieważ są one zazwyczaj tańsze i mają mniej części niż inne rodzaje wiatrówek, są doskonałym wyborem w przystępnej cenie. Minusem tego jest to, że wiatrówki sprężynowe mają niską szybkostrzelność, ponieważ po każdym strzale trzeba napiąć broń. Jednak w zależności od tego, jak intensywnie ćwiczysz swoją technikę naciągania i jak silne są Twoje mięśnie, możesz zwiększyć szybkostrzelność do około 4-7 strzałów na minutę.

TOP 5 najlepszych wiatrówek sprężynowych

Jeśli szukasz wiatrówki sprężynowej, która może być używana do zwalczania szkodników, strzelania na podwórku a do celu, sprawdź moją listę najlepszych wiatrówek sprężynowych dostępnych obecnie na rynku.

5. Wiatrówka WEIHRAUCH HW77 

Weihrauch HW 77 4,5 mm to dobra broń dla początkujących. Nie jest zbyt droga, ale nadal daje strzelcowi prawdziwą satysfakcję podczas celowania. Solidna konstrukcja wiatrówki Weihrauch HW 77 4,5 mm pozwala wytrzymać duże obciążenia i używać amunicji o wysokich parametrach użytkowych. Wiatrówka Weihrauch HW 77 4,5 mm posiada specjalny system sprężynowo-tłokowy, który zapewnia wygodę obsługi i zwiększa zasoby broni. Automatyczny system bezpieczeństwa chroni przed przypadkowymi strzałami.

4. Gamo Shadow DX 4,5 mm 

Gamo Shadow DX 4,5 mm to bardzo mocna i celna wiatrówka, idealna do polowania na drobną zwierzynę lub strzelectwa sportowego. Pierwszą rzeczą, jaką zauważysz po podniesieniu broni, jest jej waga: przy 2,8 kg jest cięższa niż większość luf łamanych, głównie ze względu na lufę stalową. Jest to zaleta, ponieważ sprawia, że broń jest bardziej stabilna i zmniejsza odrzut. Pistolet ma bardzo prostą konstrukcję z czarną syntetyczną kolbą z gumowymi wstawkami w chwycie przednim i chwycie pistoletowym. Stopka została wyposażona w system pochłaniający fale uderzeniowe, który redukuje wibracje o 74%.

3. Hammerli Hunter Force 900 4,5 mm

Jest to niezwykle cicha wiatrówka o bardzo małych wibracjach i doskonałej celności w bardzo atrakcyjnej cenie. Wersja Blackout jest wyposażona w czarną syntetyczną kolbę. Posiada lunetę 4×32 z mocowaniami i mocowaniem do dwójnogu. Z Hunter Force 900 możesz wybierać między pojedynczym strzałem a 10-strzałowym magazynkiem. Dzięki repeaterowi możesz osiągnąć pełne 10 strzałów w mniej niż trzy sekundy. Działanie jest niezwykle płynne i łatwe w obsłudze. 

2. Wiatrówka Gamo Replay-10 4,5 

Jeśli chcesz spędzać czas na strzelaniu do celów, ten karabin jest dla Ciebie. Model jest również wyposażony w technologię tłumienia hałasu Gamo Whisper, która obejmuje podwójny zintegrowany moderator dźwięku, który pomaga zmniejszyć odgłos broni o 52%. To sprawia, że jest to jedna z najcichszych wiatrówek na rynku, co oznacza, że możesz jej używać na swoim podwórku bez żadnych skarg sąsiadów. Jej dokładność nie ma sobie równych, a przyczyniło się do tego kilka czynników. Pierwszym z nich jest karbowana stalowa, gwintowana lufa z płaszczem polimerowym, która poprawia celność i zmniejsza odrzut.

1. Cometa Fenix 400 4,5 mm

Jeśli szukasz wiatrówki, która jest przystępna cenowo i może być używana zarówno do myślistwa, jak i strzelectwa sportowego, Cometa Fenix 400 4,5 mm to doskonały wybór. Ta wiatrówka ma elegancki wygląd i jest lekka, dzięki czemu jest łatwa do przenoszenia i użytkowania. Lufa posiada gwintowaną stalową wkładkę, która umożliwia łatwą zmianę prędkości śrutu poprzez przekręcenie stalowego pokrętła znajdującego się pod lufą. Kolba wykonana jest z drewna bukowego oraz jest wyposażona w montaż do lunety.