Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych wiatrówek PCP

Wiatrówki typu PCP zyskują coraz większą popularność wśród miłośników strzelectwa. Ich mechanizm opiera się na wykorzystaniu sprężonego powietrza umieszczonego w ich kartuszach. Większość osób ceni te modele za brak odrzutu, szarpania podczas strzelania oraz łatwość użytkowania podczas oddawania serii strzałów. Jaką wiatrówkę PCP wybrać, aby długo służyła a korzystanie z niej było komfortowe?

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą wiatrówkę PCP?

Wybór odpowiedniej dla siebie, najlepszej wiatrówki PCP nie jest zadaniem łatwym dlatego też warto wiedzieć, na jakie elementy w szczególności zwracać uwagę podczas zakupu. Najlepsza wiatrówka PCP powinna charakteryzować się precyzją wykonania, solidnością oraz odpowiednimi zabezpieczeniami. Warto też zwrócić uwagę na prędkość początkową pocisku, która wpływa także na celność wiatrówki oraz jej moc. Duże znaczenie ma także rodzaj oraz długość lufy. W przypadku wiatrówek wyposażonych z gwintowane lufy uzyskuje się ruch wirowy pocisku, dzięki czemu uzyskuje się maksimum precyzji podczas oddawania strzałów. W celu dopasowania wiatrówki pod swoje potrzeby warto zapoznać się z poniższym rankingiem wiatrówek PCP.

WIATRÓWKA PCP HATSAN (BT65 RB) 4,5 mm

Ranking wiatrówek PCP otwiera model firmy Hatsan. Osoby poszukujące nowoczesnej oraz solidnej wiatrówki powinny pochylić się nad modelem HATSAN (BT65 RB) 4,5 mm. Ta wielostrzałowa wiatrówka odznacza się przede wszystkim dużym zasięgiem, 2-stopniowym mechanizmem spustowym oraz precyzyjną lufą o długości 23’’. Dostępna w wersji 9-strzałowej oraz 10-strzałowej, w zależności od wybranego przez siebie kalibru urządzenia. Za oddawanie celnych strzałów odpowiada zwężenie u wylotu lufy, natomiast dzięki wbudowanemu manometrowi, można samodzielnie i swobodnie kontrolować znajdujące się ciśnienie w zbiorniku urządzenia.

5. WIATRÓWKA PCP HATSAN (BT65 RB) 4,5 mm

Komfort użytkowania wiatrówki zapewnia stopka, której zadaniem jest amortyzacja energii powstającej podczas odrzutu, a także mechanizm, który zapobiega załadunkowi więcej niż jednej sztuki śrutu.

4. Karl Arms wiatrówka PCP KRAL PUNCHER Monarch 5,5 mm (KPM55)

Wiatrówka firmy KRAL ARMS model PUNCHER Monarch PCP 5,5 mm wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku urządzeń tego typu nowoczesnością, wysoką jakością oraz wysokimi parametrami technicznymi. Wiatrówka PCP KRAL PUNCHER Monarch wyposażona została w regulator prędkości początkowej, dzięki czemu możliwym staje się dostosowanie właściwości dystansu do oddawanego strzału.

Karabinek tego typu wyróżnia się także boczną dźwignią przeładowania oraz stopką kolby, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu podczas korzystania z niego. Co więcej, karabinek wiatrówki jest lekki oraz dobrze wyważony.

3. Hatsan Wiatrówka Pcp Flash W 4,5 Mm Drewno

Warto też zwrócić uwagę na turecką wiatrówkę firmy Hatsan Pcp Flash W 4,5 mm Drewno. Kolba urządzenia została wykonana z wysokiej jakości drewna, natomiast gwintowana lufa wypływa na poprawę celności podczas korzystania z niej. Wiatrówka odznacza się całkowitym brakiem odrzutu, a także stosunkowo niewielkim wysiłkiem podczas oddawania strzałów. Wiatrówka Pcp Flash W 4,5 mm posiada dodatkowo zasobnik sprężonego powietrza, wbudowano z nią dodatkowo manometr, dzięki któremu można kontrolować ciśnienie w zbiorniku oraz wymienne, wielostrzałowe magazynki o pojemności od 10 do 14 śrutów. Systemy Quattro Trigger, Anti-Knock System oraz bezpiecznik chroniący użytkownika przed oddaniem niekontrolowanego wystrzału odpowiadają za bezpieczeństwo podczas oddawania wystrzałów i korzystania z wiatrówki.

2. Hatsan Wiatrówka Karabin Pcp (Airmax) 4.5mm

Jedną z mocniejszych wiatrówek PCP jest wiatrówka Hatsan Wiatrówka Karabin Pcp (Airmax) kaliber 4,5 mm. Wiatrówka ta odznacza się efektywną oraz dużą ilością strzałów dostępną tylko z jednego naładowania, dzięki powtarzalności strzałów oraz produktywnemu wykorzystywaniu powietrza umieszczonego w kartuszu urządzenia.

Wiatrówka Karabin PPC Hatsan została wyposażona w kolbę z drewnianą osadą, która sprawdzi się zarówno podczas korzystania przez osoby lewo jak i praworęczne. Lufa wiatrówki  o długości 23’’ została wykonana z najwyższej jakości materiałów a tłumik, którym została zakończona redukuje odgłos wystrzału blisko o 50%. Warto wspomnieć, że urządzenie zostało wyposażone także w bączki do zamocowania zawieszenia taktycznego oraz końcówkę, która pozwala na bezproblemowe ładowanie powietrza do kartusza. Producent wiatrówki zadbał także o najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jej użytkowania. Jest to możliwe dzięki regulowanemu mechanizmowi spustowemu, funkcji zapobiegania ładowania więcej niż jednego śrutu oraz bezpiecznik, którego zadaniem jest ochrona przed oddaniem przypadkowego strzału.

1. Diana Wiatrówka Pcp Stormrider 4,5Mm Ek < 17J Czarny Syntetyk

Jednym z najciekawszych i lepiej wyposażonych modeli wiatrówek PCP jest model Diana Wiatrówka Pcp Stormrider 4,5Mm Ek < 17J Czarny Syntetyk. Wiatrówka ta charakteryzuje wysoką powtarzalnością strzałów, zintegrowanym manometrem, a także tłumikiem dźwięku, który doskonale obniża odgłos wystrzału. Wiatrówka została wyposażona ponadto w 9 strzałowy magazynek oraz wpływającą i poprawiającą strzelność bruzdowaną lufę, której długość wynosi 480 mm. Do zestawu została dołączona także magnetyczna wkładka jednostrzałowa a na jej bezpieczeństwo wpływa ulokowany w urządzeniu manualny bezpiecznik. Poprzez zdemontowanie szczerbiny oraz wyposażeniu urządzenia w 11-milimetrową szynę możliwym staje się bezproblemowy montaż dowolnie wybranego przez siebie celownika optycznego. Dzięki niewielkiej wadze karabinka, który wynosi niecałe 2 kg, pozwala na wygodne i funkcjonalne korzystanie z wiatrówki, także przez mniej doświadczonych użytkowników.