Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych opiekaczy do kanapek

Kuchnia jest pomieszczeniem, którego urządzenie wymaga dokładnego przemyślenia. Oprócz pięknych mebli, zastawy stołowej czy naczyń, bardzo ważne jest skompletowanie urządzeń AGD, które swoim działaniem umożliwią przygotowanie ulubionych dań w możliwie najkrótszym czasie. Jednym ze sprzętów, które wiele domowników wybiera podczas zakupu urządzeń kuchennych, jest opiekacz do kanapek.

Kanapki z opiekacza są najprostszym i bardzo szybkim w wykonaniu posiłkiem na ciepło, który można przygotować, by zaspokoić niewielki głód. Do zrobienia lubianych przez niemal wszystkich dorosłych i dzieci tostów niezbędny jest jedynie chleb tostowy, ser oraz ulubione dodatki. Obecnie na rynku jest wiele urządzeń, które wyróżniają się nowoczesnym wyglądem oraz funkcjonalnością. Aby wybrać naprawdę godny uwagi sprzęt, warto skorzystać z poniższego rankingu najlepszych opiekaczy do kanapek, który jest całkowicie subiektywnym zestawieniem pięciu polecanych urządzeń. Prezentowane w nim modele wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjną ceną, która zachęca do zakupu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu opiekacza do kanapek?

Opiekacz do kanapek, bardzo często zamiennie nazywany sandwicherem jest urządzeniem, który służy do opiekania tostów. Tost jest kanapką, która składa się z dwóch kromek pieczywa tostowego oraz sera i ulubionych dodatków, które pod wpływem ciepła łączą się ze sobą po stopieniu sera. Podczas zakupu urządzenia należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry techniczne, czyli:

  • moc urządzenia,
  • obecność powłoki zapewniającej ochronę przez przypaleniem i przywieraniem chleba tostowego,
  • obecność termostatu, który umożliwia nagrzanie się opiekacza do określonej temperatury,
  • możliwość regulowania temperatury tostera,
  • ogólną jakość wykonania opiekacza, zwłaszcza jego obudowy i klamry zamykającej dwie klapy,
  • obecność lampek kontrolnych, które sygnalizują moment zakończenia opiekania i gotowości sprzętu do pracy.

Zwracając uwagę na najważniejsze parametry opiekacza do kanapek z pewnością uda się zakupić urządzenie, które będzie się charakteryzować wysoką jakością wykonania, atrakcyjną ceną oraz ciekawym designem.

Ranking najlepszych opiekaczy do kanapek

Ranking opiekaczy do kanapek to całkowicie subiektywne zestawienie, które ma pomóc klientom znaleźć urządzenie odpowiadające na ich potrzeby. Obecne w nim sprzęty wyróżniają się licznymi rekomendacjami użytkowników, a także pozytywnymi opiniami w testach przeprowadzanych przez specjalistów. 

5. Tefal Ultracompact SM1552

Ranking opiekaczy do kanapek otwiera urządzenie, które oferuje marka Tefal. To sprzęt, który wyróżnia się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości, ze względu na najwyższą staranność wykonania. W zestawie urządzenie posiada dwie płytki grzewcze, które pokryte są najlepszą, całkowicie nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu tosty wychodzą idealnie wysmażone, a nie przypalone. Sprzęt posiada niewielkie gabaryty, dzięki czemu można z powodzeniem zabierać go w podróż, a jego przechowywanie nie wymaga dużej ilości przestrzeni w szafce czy szufladzie.

4. Opiekacz do kanapek toster sandwich Adler AD 3055

Kolejną propozycją w rankingu najlepszych opiekaczy do kanapek jest urządzenie, które znajduje się w szerokiej ofercie marki Adler. To klasyczny sandwicher, który wyróżnia się dość dużą mocą o wartości aż 2000 W. Wysokiej klasy płytki obecne w zestawie umożliwiają jednoczesne przygotowanie czterech kanapek w kształcie trójkąta. Równomierne nagrzewanie się urządzenia sprawia, że tosty w nim przygotowywane są równomiernie przypieczone, a wnętrze doskonale podgrzane. Model marki Adler występuje w przystępnej cenie, dzięki czemu za niewielkie pieniądze można cieszyć się wysokiej klasy sprzętem.

3. Russell Hobbs Cook@Home 17888-56

Kolejnym urządzeniem w zestawieniu jest wysokiej klasy opiekacz od marki Russell Hobbs. To opiekacz 3w1, który pozwala na przygotowywanie opiekanych kanapek, a także panini. Jego dodatkową zaletą są grillowe płytki dołączone do pakowania, które pozwalają na szybkie grillowanie ulubionych warzyw czy też sera. Obudowa urządzenia wykonana jest z najwyższej klasy szczotkowanej stali nierdzewnej, dzięki czemu korpus jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Opiekacz jest w stanie jednorazowo przygotować dwie duże lub trzy mniejsze kanapki. 

2. Sam Cook PSC-120B

Drugie miejsce w rankingu najlepszych opiekaczy do kanapek zajmuje urządzenie od marki Sam Cook. To duży, potężny toster, który posiada wiele pomocnych dla domowników funkcji. Obudowa urządzenia wykonana jest z eleganckiego, odpornego na ciepło szkła, dzięki czemu opiekacz świetnie wpisuje się w styl nowoczesnych kuchni. Wymiana płytek dołączonych do sprzętu pozwala również na smażenie smacznych i chrupiących gofrów w urządzeniu.

1. Tefal Snack Collection z 2 SW852D12

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje opiekacz marki Tefal, z serii Snack Collection. To bardzo funkcjonalne, porządne urządzenie, które wyróżnia się najwyższą jakością wykonania. Sprzęt posiada komplet dwóch wymiennych płytek, które pozwalają przygotować pyszne opiekane kanapki oraz gofry. Urządzenie zostało wykonane z elementów w czarnym i stalowym odcieniu, a każda z nich wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia czy pęknięcia.