Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych patelni stalowych

Wyposażenie kuchni wymaga podjęcia szeregu decyzji. Bardzo ważny jest wybór dobrej jakości sprzętów i akcesoriów, które będą na co dzień towarzyszyć Ci w przygotowywaniu potraw. Na rynku jest bardzo duży wybór garnków i patelni. Największą popularnością cieszą się te pokryte powłokami nieprzywierającymi. W ostatnich latach do łask wróciły patelnie stalowe. Konsumenci zrozumieli, że smażenie na takiej patelni nie musi wiązać się z przywieraniem i kłopotliwym zmywaniem.

Jeśli wybierzesz dobrej jakości stalową patelnię, będziesz cieszyć się nią przez długie lata. Brak powłoki nieprzywierającej sprawia, że nie ściera się ona podczas użytkowania, dzięki temu patelnia nie traci swoich funkcji i nie trzeba wymieniać jej na inny model. Inwestycja w wysokiej jakości patelnię stalową zwróci się, jeśli weźmie się pod uwagę czas, przez jaki będzie służyć. Poniższy ranking patelni stalowych pomoże wybrać i podjąć decyzję w sprawie zakupu produktu spełniającego wszystkie Twoje wymagania. Smaż mięso, ryby i inne produkty na patelni, którą polecają profesjonaliści.

5. Forgast Patelnia Stalowa Satynowana Śr. 24 Cm

Marka Forgast znana jest z produktów cenionych za dobry stosunek ceny do jakości. Ponosząc niewielki koszt, dostajesz produkt wykonany z materiałów wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia. Patelnie Stalowa Satynowa o średnicy 24 cm sprawdzi się w każdej kuchni. Często wybierają ją szefowie kuchni, którzy muszą przygotowywać nawet kilka dań w tym samym czasie. W domowych warunkach ceni się jej funkcjonalność i uniwersalne zastosowanie. Patelnia Stalowa Satynowa marki Forgast nadaje się do użytku na kuchenkach gazowych, elektrycznych oraz indukcyjnych. Bez problemu umyjesz ją w zmywarce, nie grozi to uszkodzeniem ani zarysowaniem produktu. Patelnia ta ma dno typu sandwich – wykonano je z dwóch warstw stali, pomiędzy którymi umieszczono warstwę aluminium. Rozwiązanie takie sprzyja równomiernemu rozprowadzeniu ciepła po powierzchni.

4. De Buyer Patelnia Stalowa Mineral B Element 26 Cm

Wysokiej jakości patelnia stalowa, która wzbogacona jest dodatkowo naturalną powłoką nieprzywierającą, świetnie sprawdzi się u początkujących i profesjonalnych kucharzy. Patelnia Stalowa Mineral B firmy De Buyer pokryta jest warstwą wosku pszczelego, który jest materiałem całkowicie naturalnym i korzystnym dla zdrowia. Na tej patelni można smażyć w bardzo wysokich temperaturach, a jej nieprzywierający charakter wzmocni się z każdym użyciem. Tym samym, im częściej będziesz z niej korzystać, tym mocniej Ci się odwdzięczy! Patelnia stalowa De Buyer o średnicy 26 cm sprawdzi się podczas przygotowywania wielu posiłków. Jest niezastąpiona przy smażeniu mięsa, ponieważ można ją bardzo mocno nagrzać. Mięso w kontakcie z tak gorącą powierzchnią zamyka wszystkie pory i nie traci naturalnej wilgoci. Trzeba wspomnieć też o ekologii. Patelnia ta wykonana jest z materiałów, które w całości nadają się do recyklingu.

3. Demeyere Patelnia Stalowa Proline 24cm

Najlepsze patelnie stalowe wykonane są w stu procentach ze stali szlachetnej. Tak jest w przypadku Demeyere Proline o średnicy 24 cm. Produkt ten jest niezwykle uniwersalny. Możesz używać go na wielu rodzajach kuchenek. Nadaje się na płytę ceramiczną, gaz i kuchenki elektryczne, a dzięki stalowej rączce, również do piekarnika. Jest to bardzo przydatna funkcja, dzięki niej możesz przygotować potrawę wcześniej, a potem trzymać ją w ciepłym piecyku aż do podania. Stalowa rączka znosi wysokie temperatury równie dobrze, jak reszta naczynia. Dzięki temu świetnie sprawdzi się do dopiekania dań, takich jak steaki, filety z kaczki czy hiszpańskie tortille z ziemniakami. Niezawodna w każdej sytuacji, patelnie marki Demeyere polecana jest przez osoby gotujące w domu, ale także przez profesjonalnych kucharzy.

2. Zest for life Patelnia stalowa TANKY 16 cm

Dla osób poszukujących patelni stalowej o mniejszych rozmiarach idealny będzie produkt firmy zest for life – Tanky, o średnicy 16 cm. Jest on wykonany z wysokiej jakości stali chirurgicznej. Wzbogacono go też o nienagrzewającą się rączkę, co pozwala na komfortową pracę bez ryzyka poparzenia. Patelnia Tanky ma grube dno o budowie kapsułowej, wbudowano w nią aluminiowy dysk. Technologia ta pozwala nagrzać ją w bardzo krótkim czasie do wysokich temperatur. Dzięki temu oszczędza się energię potrzebną do smażenia oraz czas. Patelnia jest bardzo łatwa w użytkowaniu i utrzymaniu czystości. Sprawdzi się w profesjonalnej i amatorskiej kuchni. Można myć ją w zmywarce bez ryzyka, że powstaną jakiekolwiek uszkodzenia. Patelnia Tanky wykonana jest tak, by można było jej używać na wszystkich rodzajach kuchenek, także indukcyjnych.

1. Zwilling Patelnia Stalowa 24 Cm Base

Wykonana ze stali chirurgicznej patelnia Base firmy Zwilling to wysokiej jakości uniwersalny produkt, który ma szansę zostać ulubionym sprzętem do przygotowywania potraw w każdym domu. Ma on wiele zalet. Nadaje się na każdy rodzaj kuchenki, płyty indukcyjne i do piekarnika. Patelnia Base ma ergonomiczną rączkę, która pewnie i wygodnie leży w dłoni. Sprawdza się równie dobrze podczas przygotowywania wyszukanych potraw z mięs i warzyw, jak w przypadku smażenia jajek czy naleśników. Dzięki dobrze zaprojektowanym bokom możesz przelewać z niej dania płynne bez rozlewania. Jej dno zaprojektowane jest tak, by szybko i skutecznie rozprowadzać ciepło po całej powierzchni. Zastosowano tu technologię aluminiowej warstwy umieszczonej pomiędzy stalowymi. Gwarantuje to oszczędność czasu i energii potrzebnej do nagrzania naczynia.