Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych krajalnic

Krajalnica do domowego użytku jest urządzeniem, który pozwala na krojenie różnego rodzaju produktów spożywczych począwszy od chleba, przez sery, a na wędlinach czy mięsach kończąc. Wiele urządzeń tego typu pozwala także na krojenie warzyw i owoców.  Posiadanie krajalnicy w domu daje szansę na spożywanie nie tylko świeżych produktów, ale także przynosi spore oszczędności. Z uwagi na to, że wybór tego typu sprzętu na rynku jest ogromny, warto zastanowić się, jakich funkcji się oczekuje oraz rozeznać się w tym, co oferują producenci. W tym celu warto zapoznać się z poniższym rankingiem krajalnic do domowego użytku.

Najlepsze krajalnice do domowego użytku

Wybierając idealną krajalnicę, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane obudowa, a także noże do krojenia. Ważna jest także regulacja grubości krojenia oraz elementy, które wpływają na bezpieczeństwo podczas jej użytkowania. Jakie krajalnice do domowego użytku spełniają te wszystkie wymagania?

5. ZELMOOTOR 294.5

Ranking krajalnic otwiera urządzenie polskiej marki ZELMOOTOR – model 294.5 o mocy 200 W. Sprzęt ten pozwala na swobodną regulację grubości krojenia w zakresie od 1 do 15 mm. Nóż wykonany został ze stali szlachetnej, dzięki czemu jest on nie tylko solidny, ale też bardzo trwały.

Krajalnica ZELMOOTOR dzięki wyposażeniu jej w zabezpieczenie przed przypadkowym wysunięciem oraz antypoślizgowe nóżki jest urządzeniem bardzo bezpiecznym. Jej niewielki rozmiar oraz ergonomiczna konstrukcja sprawiają, że sprawdzi się w każdej, nawet niewielkiej kuchni.

4. Krajalnica Blaupunkt FMS501

Wśród najlepszych krajalnic nie mogło zabraknąć także urządzenia marki Blaupunkt FMS501. Ten sprzęt został wyposażony w noże, których średnica wynosi 17 cm oraz daje możliwość swobodnego krojenia ulubionych produktów w zakresie od 1 do 20 mm. Ostrza różnią się między sobą, z czego jedno z nich posiada specjalne ząbki. Dzięki swoim parametrom urządzenie z łatwością poradzi sobie z krojeniem wszelkiego rodzaju produktów spożywczych, jak sery, wędliny, mięso czy chleb. Ważną cechą prezentowanego modelu jest dodatek w postaci aluminiowej podstawki, która dba o zachowanie porządku oraz czystości na blacie.

Warto zwrócić uwagę na tryb pracy pulsacyjnej, jaki posiada krajalnica oraz wyposażenie urządzenia w zdejmowany wózek (dzięki któremu można wprowadzić produkty pod sam nóż). Model ten otrzymał również od producenta nastawiak z aluminium umożliwiający swobodną i bezpieczną regulację grubości krojonych plastrów. O bezpieczeństwo podczas pracy dbają także nóżki antypoślizgowe oraz dedykowana osłona noża.

3. GORENJE R401

Ciekawą pozycją w rankingu jest krajalnica GORENJE model R401. Urządzenie o mocy 100 W posiada regulowaną grubość cięcia do 17 mm oraz średnicę tarczy o wymiarach 17 cm. Prezentowany sprzęt charakteryzuje się zastosowaniem ostrza Solingen, które zostało wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu cechuje się doskonałymi właściwościami tnącymi, dużą precyzją i niewielkim zużyciem podczas intensywnego, długotrwałego użytkowania.
Krajalnica GOENJE R401 to model zapewniający maksimum bezpieczeństwa. Urządzenie zostało wyposażone w przycisk on/off, który chroni użytkownika przed przypadkowym włączeniem. Natomiast w celu użycia krajalnicy należy w pierwszej kolejności użyć przycisku bezpieczeństwa. Gumowe nóżki zapewniają stabilność sprzętu podczas pracy, a niewielkie rozmiary sprawiają, że jest on doskonałym wyborem do pracy także w małej kuchni.

2. Krajalnica Eldom KR400

Jeśli poszukujesz niezawodnej oraz trwałej krajalnicy do domowego użytku, warto zastanowić się nad zakupem sprzętu marki Eldom KR 400. To właśnie on sprawdzi się doskonale podczas krojenia takich produktów spożywczych, jak mięso, sery, wędliny, a także warzywa czy owoce. Urządzenie posiada szeroki zakres krojenia (od 0 do 15 mm) oraz wymienne tarcze ze stali szlachetnej o średnicy aż 190 mm. Co ważne, ostrza są wyjmowane i różnią się od siebie. Pierwsze z nich zostało wyposażone w faliste ostrze, dzięki któremu bez problemu można pokroić ulubione pieczywo, drugie, nieposiadające ząbków, sprawdzi się doskonale podczas porcjowania wędlin oraz serów.

Na uwagę zasługuje także ergonomia jej użytkowania oraz bezpieczeństwo, jakie zapewnia konstrukcja. Krajalnica wyposażona została z nóżki antypoślizgowe, dociskacz do krojenia oraz osłonę palców, dzięki czemu praca z urządzeniem zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

1. ZELMER ZFS0916

Krajalnica marki ZELMER model ZFS0916 sprawdzi się w każdej kuchni. Urządzenie posiada moc 150 W oraz rozmiar ostrza o długości 170 mm. Dzięki temu bez problemu można je wykorzystać zarówno w celu pokrojenia chleba, jak i ulubionej wędliny. Krajalnica posiada rozmiar zakres krojenia 15 mm, dzięki czemu można swobodnie decydować o grubości porcjowanych produktów. Najlepsze krajalnice posiadają ostrza ze stali nierdzewnej i w takie zostało wyposażone urządzenie marki ZELMER. Sprzęt otrzymał również od producenta takie niezbędne funkcje, jak blokada włącznika, dzięki czemu praca z nią jest bezpieczna i sprawdzi się w przypadku zamieszkiwania domu przez małe dzieci.

Co ważne, krajalnica posiada praktyczny schowek na przewód oraz została wyposażona w nóżki antypoślizgowe co sprawia, że praca z urządzeniem jest nie tylko bezpieczna, ale też bardzo wygodna. Urządzenie sprawi się w niewielkich kuchniach, bowiem dzięki składanej konstrukcji można przechowywać je w dowolnej szafce.