Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych pistoletów do malowania

Malowanie ścian może okazać się dosyć czasochłonnym i kłopotliwym zadaniem. Nakładanie farby tradycyjnym wałkiem wymaga od malarza odpowiednich umiejętności, a także kondycji fizycznej na wysokim poziomie. Niestety, wbrew pozorom prosta czynność może okazać się naprawdę nieprzyjemna. Nieumiejętne użycie wałka może skutkować nałożeniem nierównej struktury farby, przyklejeniem różnego rodzaju zabrudzeń na świeżo malowaną ścianę, a co najgorsze – oderwaniem tynku. Warto więc ułatwić sobie nieco sprawę i sięgnąć po pistolet malarski. Jakie korzyści płyną z jego wykorzystania? Przede wszystkim oszczędność czasu. Z ich pomocą w prosty i szybki sposób można pomalować naprawdę dużą powierzchnię ścian. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością farby naniesionej w jednym miejscu. Może to doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych zlewek. Zatem po jaki model sięgnąć? Dla niezdecydowanych został przygotowany ranking pistoletów malarskich, który pomoże wybrać najlepszy sprzęt.

5. System natryskowy do drewna i ścian Bosch PFS 2000

Ranking pistoletów do malowania otwiera urządzenie renomowanej na całym świecie marki Bosch – system natryskowy do drewna i ścian, model PFS 2000. Ze względu na dość uniwersalny charakter umożliwia pokrywanie farbą wielu powierzchni. Pistolet malarski Bosch PFS 2000 napędzany jest elektrycznym silnikiem o mocy 440 W, co gwarantuje równomierne rozpylanie cieczy z pojemników. Malowanie ułatwia dodatkowo innowacyjna technologia AllPaint zastosowana w urządzeniu. Wybór odpowiedniej ilości farby do naniesienia ułatwiają duże ikony służące do sterowania pistoletem. Prezentowany model charakteryzuje się też wysoką wydajnością, która wynosi aż 1,5 m²/min. O wygodę malowania dba specjalny pasek nośny.

Podstawowym wyposażeniem pistoletu malarskiego Bosch PFS 2000 są: dysza dla farb, lakierów i lazur, dwa pojemniki 800 ml wraz z pokrywą, filtr, lejek oraz pas nośny.

4. Pistolet do farb Einhell TC-SY 500 P

Kolejne miejsce w rankingu pistoletów malarskich przypadło urządzeniu Einhell TC-SY 500 P. Jest to elektryczny model, przystosowany do malowania natryskowego z wykorzystaniem lakierów i lazur. Znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku niewielkich powierzchni. Urządzenie charakteryzuje się zdejmowaną głowicą malującą, dzięki czemu w szybki, a zarazem prosty sposób można wymienić farbę oraz wyczyścić wszystkie elementy. Regulacja kształtu strumienia i przepływu cieczy pozwala na przystosowanie pistoletu do każdego zadania.

Podstawowym wyposażeniem pistoletu do farb Einhell TC-SY 500 P są: dwie dysze, igła do czyszczenia dyszy, szczotka do czyszczenia elementu doprowadzającego farbę, zbiornik 1000 ml, pokrywa zbiornika farby oraz pojemnik do badania lepkości.

3. Agregat malarski Dedra DED7410

Miejsce trzecie w prezentowanym rankingu zajął agregat malarski Dedra DED7410. Najważniejszą cecha charakterystyczną urządzenia jest bardzo duża wydajność przy naprawdę niskim ciśnieniu. Model ten został przystosowany do rozpylania lakierów na bazie wody, emalii akrylowych, olejno-ftalowych, bejc czy rozpuszczalników. Dzięki możliwości rozpylenia tak wielu różnorodnych substancji z powodzeniem znajdzie zastosowanie podczas poważnego remontu mieszkania, w którym z łatwością pomaluje ściany i sufity. Regulacja strumienia natrysku możliwa jest poprzez zmianę położenia nakładki z dyszami. Ponadto agregat nie pozostawia zacieków, co stanowi bardzo dużą zaletę.

Podstawowym wyposażeniem agregatu malarskiego Dedra DED7410 są: pistolet do malowania HVLP, kompresor, przewód, pasek na ramie oraz miernik gęstości DIN.

2. Pistolet malarski Black&Decker HVLP200

Pozycję drugą w ranking pistoletów do malowania objął pistolet malarski Black&Decker HVLP200. Urządzenie znanej i cenionej marki napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 450 W pozwala na samodzielne nanoszenie farb na różnorakie powierzchnie – płaskie, chropowate oraz te o nieregularnych kształtach. Charakteryzuje się prostym oraz precyzyjnym ustawieniem trybu malowania. Posiada wskaźnik nastawienia strumienia farby, co pozwala na zachowanie stałego natrysku. W pistolecie Black&Decker HVLP200 zastosowano zbiornik o pojemności 1200 ml z bocznym napełnianiem, co gwarantuje szybkie uzupełnienie farby lub pozbycie się jej bez konieczności zdejmowania całego zbiornika. Wyróżnia się również ergonomiczna budową i odpowiednim wyważeniem, przez co malowanie przebiega wygodnie, prosto, a nawet przyjemnie.

Podstawowym wyposażeniem pistoletu malarskiego Black&Decker HVLP200 są: pistolet natryskowy HVLP200, zbiornik 1200 ml z napełnianiem bocznym oraz pojemnik do mieszania farb.

1. System natryskowy Bosch PFS 5000 E

Pierwsza lokata w rankingu pistoletów malarskich należy bezapelacyjnie do systemu natryskowego Bosch PFS 5000 E. Przeznaczony jest on do wszelkich prac malarskich z wykorzystaniem lakierów, farb ściennych i lazur. Pistolet zasila silnik elektryczny o mocy 1200 W z dwustopniową regulacją, co przekłada się na wydajność na najwyższym poziomie, wynoszącą aż 3 m²/min! Zastosowanie systemu SDS oraz ikon ułatwiających wybór odpowiedniego trybu pozwala na przyjemne, a także intuicyjne użytkowanie urządzenia. System AllPaint pozwala na pracę na powierzchniach ściennych, jak i drewnianych, a funkcja „Constant Feed” daje możliwość malowania we wszystkich kierunkach bez zmiany ustawienia rury ssącej.

Podstawowym wyposażeniem systemu natryskowego Bosch PFS 5000 E są: dysza do farb ściennych, lakierów i lazur, szczotka, dwa zbiorniki o pojemności 1000 ml wraz z pokrywą oraz filtr do farb.