Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych mikroskopów dla dzieci

Rozwój dziecka to jedno z podstawowych zadań każdego rodzica. Jeśli masz dzieci, wiesz jak trudno jest je czasami odciągnąć od komputera, konsoli czy telewizora. Mnogość bodźców, którymi otoczone są dzieci każdego dnia przerasta kilkukrotnie to, co sami znamy z dzieciństwa. Dlatego tak ważne jest ograniczenie ich do minimum i postawienie na zabawki i akcesoria, które będą nie tylko fajną rozrywką, ale i pozwolą dzieciom nauczyć się czegoś nowego. Rynek jest przepełniony różnego rodzaju grami i produktami przeznaczonymi dla najmłodszych, noszących miano edukacyjnych i obiecujących wsparcie w rozwoju. Nie można w tym wszystkim zapomnieć o guście i zainteresowaniach dziecka, które ma korzystać ze sprzętu. Jeśli Twój syn lub córka przejawiają chęci do badań naukowych warto zainwestować w dobry mikroskop dla dzieci. Ranking, który znajdziesz poniżej pokazuje produkty, które jako jedne z najlepszych na rynku, wspierają naukę i rozbudzają ciekawość świata u najmłodszych. Z rozrywki mogą płynąć wymierne korzyści!

5. Clementoni Naukowa Zabawa Mikroskop 50071

Osoby, które szukają produktu dla najmłodszych dzieci, które nie skończyły jeszcze sześciu lat, powinny zainteresować się produktem od Clementoni z ich serii Naukowa Zabawa. Mikroskop ten jest niedrogi, nie musisz wydawać na początku dużych sum pieniędzy, zwłaszcza że nie ma pewności czy Twoje dziecko będzie zainteresowane nauką w przyszłości. Zestaw składa się z samego mikroskopu, szkiełka z preparatem, specjalnych szkiełek do obserwowania tkanin, probówek, pęsety, szpatułek i innych narzędzi do zbierania i przygotowywania preparatów. Prócz tego do produktu dołączona jest obszerna instrukcja obsługi, dzięki której dziecko pozna mechanizm działania mikroskopu, ale nie tylko. Zapisane są w niej ciekawe zadania i doświadczenia wraz z wyjaśnieniem, krok po kroku, jak je wykonać, by lepiej poznać otaczający świat. Wspaniały wybór dla najmłodszych dzieci.

4. Piatnik Mikroskop Odkrywcy Kosmos

Jeśli potrzebujesz sprzętu nieco bardziej zaawansowanego postaw na produkt firmy Piatnik. Mikroskop Odkrywcy z serii Kosmos jest bardzo ciekawym produktem przeznaczonym do naukowych zabaw samodzielnie i w towarzystwie rodzica. Świetna zabawa gwarantowana! Mikroskop, który jest głównym elementem zestawy ma aż trzy tryby powiększenia. Możesz zobaczyć pod nim preparat powiększony 60-krotnie, 150-krotnie lub aż 600-krotnie. Pozwala to na regulowanie i poznawanie kolejnych próbek na wiele sposobów. Praca z Mikroskopem Odkrywcy nie wymaga doświadczenia wszystko, co trzeba wiedzieć o korzystaniu z urządzenia jest zapisane w instrukcji obsługi. Dzięki temu bez większych problemów poinstruujesz pociechę i nauczysz ją poprawnego użytkowania produktu. Zestaw ten wspiera edukację biologiczną, pozwala docenić walory obserwacji i zrozumieć działania natury i środowiska.

3. Malplay Mikroskop Naukowy Z Akcesoriami W Walizce 640X

Zabawa i nauka powinna być przenośna! Dlatego taką popularnością cieszy się produkt firmy Malplay. Mikroskop naukowy z akcesoriami w przenośnej walizce to doskonały pretekst, by wspólnie wyruszyć z domu na poszukiwanie naukowych przygód. Poszukiwania należy rozpocząć w najbliższej okolicy, każdy mały element przyrody warto zbadać przy pomocy tego wyjątkowego narzędzia. Mikroskop, który jest w zestawie, oferuje trzy rodzaje powiększenia. W zależności od preferencji można ustawić powiększenie 40-krotne, 100-krotne lub nawet 640-krotne. W zależności od rodzaju preparatu i indywidualnych chęci można wybrać to, które będzie preferowane przez użytkownika. W zestawie znajdziesz komplet przedmiotów niezbędnych do zbierania próbek i materiałów.

2. Mikroskop Dziecięcy w Walizce 28 elementów

Firma Lean też przygotowała swoją wersję mikroskopu dla dzieci. Model ten również jest przenośny. Walizka to nie tylko gadżet, który ułatwia transport zabawki z miejsca na miejsce, ale także praktyczne opakowanie, w którym wszystkie elementy zestawu mają swoje miejsce. Jest to szczególnie przydatne podczas przechowywania sprzętu w domu, pomiędzy okresami korzystania z niego. W skład zestawu, prócz mikroskopu, wchodzi wiele gadżetów i akcesoriów, które są niezbędne podczas wykonywania doświadczeń i poszerzania wiedzy. Pięć preparatów jest gotowych do obserwowania, natomiast opakowanie zawiera dodatkowe siedem pustych szkiełek do samodzielnego wykonania próbki obserwacyjnej. Dzieci korzystające z tego zestawu cenią sobie jego wytrzymałość i ciekawą formę, w której występuje. Zawierający aż 28 elementów zestaw jest na tyle bliski profesjonalnego sprzętu, że warto go wypróbować.

1. Levenhuk Mikroskop Rainbow 2L Lazur

Osoby, które szukają mikroskopu dla dzieci o maksymalnym powiększeniu powinny zainteresować się produktem firmy Levenhuk. Mikroskop tego producenta gwarantuje powiększenie 800-krotne! Jest to absolutny rekord, jeśli chodzi o sprzęt przeznaczony dla najmłodszych. Prócz tego możesz oglądać przy jego pomocy preparaty powiększone 40-krotnie, 100-krotnie i 400-krotnie. Każde powiększenie ma swój urok i przeznaczenie. W zestawie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do wykonywania naukowych eksperymentów i dokonywania ciekawych odkryć. Mikroskop wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu jest bardzo wytrzymały. Każde dziecko, które zostanie nim obdarowane, z przyjemnością spędzi wiele godzin poszukując odpowiedzi na pytania naukowe. Zapewnienie córce lub synowi dobrych narzędzi w przyszłości procentuje. Jeśli zainteresujesz dziecko nauką we wczesnym okresie życia, ciekawość świata zostanie w nim już na zawsze.