Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 kostiumów kąpielowych ranking

Jaki kostium kąpielowy na lato będzie najlepszy? To pytanie towarzyszy zdecydowanej większości kobiet, gdy zbliżają się ciepłe miesiące. Na szczęście istnieje bardzo szerokie pole wyboru w tym temacie, czego dobrym dowodem jest ranking kostiumów kąpielowych.

Najlepsze kostiumy kąpielowe – zestawienie

Wybór odpowiedniego kostiumu na lato jest niezwykle ważny, ponieważ dobrze dopasowany model zwiększa pewność siebie, a także sprawia, że kobieta czuje się atrakcyjnie, jednocześnie zachowując wygodę. W tym rankingu znalazło się aż pięć różnorodnych propozycji na lato, które z powodzeniem sprawdzą się nad wodą.

5. Bikini

Bikini to dwuczęściowy strój kąpielowy dla kobiet, składający się z dopasowanych, oddzielnych części, czyli biustonosza i majtek. Jest to popularny rodzaj stroju kąpielowego noszony na plażach i basenach na całym świecie, nic więc dziwnego, że to właśnie ta propozycja otwiera cały ranking kostiumów kąpielowych.

Bikini zostało po raz pierwszy wprowadzone na rynek mody w 1946 roku przez projektanta mody Louisa Réarda. Był to przełomowy moment w historii mody plażowej, ponieważ bikini było znacznie odważniejsze i bardziej odsłaniające ciało niż wcześniejsze kostiumy kąpielowe. Obecnie stroje kąpielowe bikini są dostępne w różnych stylach, wzorach i krojach. Na stronie internetowej possitive.pl dostępnych jest wiele różnorodnych propozycji, takich jak bikini z wyciętym dołem, bikini z wiązaniami na bokach, bikini z wysokim stanem i wiele innych. Ogromną zaletą oferty jest to, że bikini dostępne są w różnorodnych rozmiarach, tak aby każda kobieta mogła znaleźć coś dla siebie. Jeśli zastanawiasz się, jaki kostium kąpielowy na lato będzie najlepszy, a jednocześnie masz w planie sesje opalania, to bikini może być najlepszym wyborem.

4. Kostiumy kąpielowe dwuczęściowe

Wśród najlepszych kostiumów kąpielowych na lato nie może oczywiście zabraknąć klasycznych propozycji w wariancie dwuczęściowym. Kostiumy kąpielowe dwuczęściowe to stroje składające się z dwóch oddzielnych części: biustonosza i majtek. Ten rodzaj stroju kąpielowego oferuje większą swobodę ruchu i eksponuje więcej ciała w porównaniu do tradycyjnych jednoczęściowych kostiumów. Zarówno biustonosz, jak i majtki wchodzące w skład zestawu mogą mieć różne fasony. Jeśli chodzi o biustonosz, to często stosuje się półmiseczki, eksponujące górną część biustu. Natomiast biustonosz w kształcie trójkąta z wiązanym tyłem jest nieco bardziej wyszukany, tak samo jak model bez ramiączek. Wybór dołu kostiumu dwuczęściowego również daje sporo do popisu – można wybierać spośród majtek klasycznych, tych w typie stringów czy majtek z wysokim stanem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby od razu sprawić sobie kilka strojów o różnych fasonach i korzystać z nich naprzemiennie.

3. Kostiumy kąpielowe bandeau - opalaczki

Kostiumy kąpielowe typu bandeu to stylowe dwuczęściowe stroje kąpielowe, które charakteryzują się specyficznym fasonem biustonosza. Bandeau to górna część kostiumu kąpielowego, która jest prostokątna lub zbliżona do trójkąta – zakłada się ją na klatkę piersiową, nie posiadając ramiączek. Są popularne ze względu na swoje minimalistyczne i modne wzornictwo. Bandeau często posiada elastyczną gumkę na górnym brzegu, która zapewnia pewne podparcie biustu. Niektóre modele mogą również zawierać wkładki lub fiszbiny dla dodatkowego podtrzymania.

Zastanawiając się, jaki kostium kąpielowy na lato będzie najlepszy, warto określić od razu, czy będzie on przeznaczony do opalania. Jeśli tak, to model typu bandeau sprawdzi się świetnie, jako że tego typu kostiumy kąpielowe są projektowane w taki sposób, aby zminimalizować ślady po opalaniu.

2. Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe

Wśród najlepszych kostiumów kąpielowych należy oczywiście również wymienić klasyczne modele jednoczęściowe. Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe to stroje kąpielowe składające się z jednego elementu, który zakrywa zarówno górną, jak i dolną część ciała. Tak jak w przypadku poprzednich propozycji, również kostiumy jednoczęściowe występują w wielu różnorodnych wzorach i kolorach. Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe mogą mieć różne rodzaje ramiączek. Mogą to być szerokie ramiączka, cienkie ramiączka, krzyżujące się na plecach, halterneck lub bez ramiączek. Wybór najlepszej wersji powinien być już indywidualny. Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe często mają również interesujące wzornictwo na plecach. Mogą mieć głęboki dekolt na plecach, krzyżujące się paski, wycięcia, koronki lub inne ozdobne elementy, które nadają strojowi atrakcyjny wygląd z tyłu.

1. Kostiumy kąpielowe trzyczęściowe

Kostiumy kąpielowe trzyczęściowe są zestawami składającymi się z trzech oddzielnych elementów: biustonosza, majtek i górnej części, która może pełnić rolę spódniczki, pareo lub innej formy nakrycia. Ten rodzaj stroju kąpielowego oferuje większą elastyczność w zakresie dopasowania i stylizacji, dając noszącej osobie możliwość dostosowania wyglądu do swoich preferencji. Biustonosz trzyczęściowy to górna część stroju, która zapewnia wsparcie i podtrzymanie biustu. Może mieć różne fasony, takie jak półmiseczka, push-up, bardotka, a także różne rodzaje ramiączek, takie jak regulowane, krzyżujące się lub odpinane. Kolejną częścią są majtki, z niskim lub wysokim stanem. Trzeci element to dodatkowa część, która może pełnić rolę spódniczki, pareo, luźnej bluzki lub innej formy nakrycia.